Kubeczek menstruacyjny Intimina – celebracja kobiecości

wpis w: Nowinki | 0

Kubeczek menstruacyjny Intiminakubeczek menstruacyjny Lily cup

Początek: Rok 2013, pokaz akcesoriów erotycznych i współczesnych produktów przeznaczonych dla kobiet i ich zdrowia intymnego w jednym z warszawskich butików z ekskluzywną bielizną. Pierwsze spojrzenie na kubeczek menstruacyjny.

Rozwinięcie: Rok 2017, zwycięstwo ciekawości nad wątpliwościami i obawami prowadzące do pierwszego użycia kubeczka menstruacyjnego.

Podsumowanie: Miłość od pierwszego użycia.

Tak wygląda w skrócie moja historia ze zamianą tradycyjnych rozwiązań ochrony osobistej podczas tzw. okresu na kubeczek menstruacyjny. Zajęło mi 4 lata, aby myśl zmienić w czyn. Nie była to nigdy kwestia finansów, ale praktyczny aspekt zastosowania tego rozwiązania.

Myśl o tak bliskim spotkaniu z krwią menstruacyjną, częsty brak umywalek bezpośrednio w kabinach w toaletach dla kobiet oraz perspektywa wkładania silikonu do własnej pochwy nie była dla mnie zachęcająca. Jednak produkt ten cały czas pojawiał się w mojej głowie.

Kubeczek menstruacyjnyProwadząc aktywny tryb życia czasem podpaska po prostu nie wystarcza. Wtedy zazwyczaj tampon wkracza do gry z jego uroczym zestawem plusów i minusów. Choć tampon był zawsze moją ulubioną formą ochrony, jego stosowanie kończyło się często dość niesympatycznie.  Najczęściej nieprzyjemnym wysuszeniem pochwy. Osobiście nie wyobrażam sobie skorzystania z toalety podczas okresu bez zmiany ochrony osobistej. Przy stosowaniu tamponów dawało to rachunek do 6-ściu zużytych tamponów dziennie i murowane wysuszenie pochwy. Wtedy można było zapomnieć o jego zastosowaniu następnego dnia. Nici z basenu, stres na ćwiczeniach fitness czy oby nic się nie przesunęło i czy nie przeciekłam, dodatkowo konieczność przygotowania bielizny przeznaczania specjalnego, czyli „okresowej”. Do tego zaplanowanie garderoby biorąc pod uwagę, na czym mniej będzie widać w razie awarii, a nie na podstawie gdzie idę i co mam ochotę dziś na siebie na tę okazję włożyć.

Z kubeczkiem menstruacyjnym Intimina w końcu można zapomnieć o niedogodnościach, towarzyszących nam przecież przez kilka dni każdego miesiąca.

Lily_Cup_Compact Kubeczek-menstruacyjny
Pierwszy składany kubeczek menstruacyjny Intimina Lily Cup Compact BEZPOŚREDNIO od PRODUCENTA WYSYŁKA GRATIS i 20% taniej do 30.04.2018, kod promocyjny: POR2018
ntimina-Lily Kubeczek-menstruacyjny
Kubeczek menstruacyjny Intimina Lily Cup BEZPOŚREDNIO od PRODUCENTA WYSYŁKA GRATIS i 20% taniej do 30.04.2018, kod promocyjny: POR2018

 

seks zabawkiPrzejście na kubeczek menstruacyjny Intimina przywołało falę wspomnień.

Nigdy nie zapomnę pierwszego zakupu podpasek jako bardzo młoda dziewczyna i towarzyszącego temu niepohamowanego poczucia skrępowania przy ladzie sklepowej. Noszę w swej pamięci niezwykłą radość wywołaną zastosowaniem pierwszego tamponu, które wcale mentalnie nie było łatwe czy przyjemne. Swoboda poruszania się „w te dni” z tamponem rekompensowała trudne początki z aplikacją, a później towarzyszące temu powtarzające się przesuszenia pochwy. Wieloletnie stosowanie takich rozwiązań pozwoliło wyrobić rutynę związaną z prowadzeniem regularnego życia podczas menstruacji. W tym odpowiednia garderoba, wypracowany schemat postepowania w toalecie przy zmianie środków ochrony osobistej i elastyczność w zmianie rytmu dnia powszedniego.

Przywołuje powyższe wspomnienia, gdyż kubeczek menstruacyjny Intimina wywołał ponownie w mej głowie zawirowanie. Czy wstyd mi patrzeć na własną krew menstruacyjną? Jak sobie poradzić ze zmianą kubeczka? Jak utrzymać go w czystości? Czy silikonowy kubeczek jest zdrowszy od tamponu? Jak skutecznie będzie mnie chronić? Czy muszę wyrobić nową rutynę w toalecie?

Z zachwytem zakończyłam eksperyment z zastosowaniem kubeczków menstruacyjnych Intimina.

Teraz tylko one chronią mnie każdego dnia podczas menstruacji.

Są tego trzy główne powody:

1. Poczucie bezpieczeństwa:

Kubeczek menstruacyjny Lily Cup fantastycznie się sprawdza w obfite dni. Podczas aplikacji wystarczy lekko go wygiąć do środka i przytrzymać dla swobodnego umieszczenia w pochwie.  Dzięki swej elastyczności i delikatnej powierzani kubeczek aplikuje się swobodniej niż tampon.

Kubeczek menstruacyjny Lily Cup Compact mogę zawsze nosić przy sobie, gdy zbliżają się dni mojej menstruacji.

Na stronie internetowej Intimina pod Size Guide znajdziecie świetny poradnik jak dobrać rozmiar kubeczka, aby chronił nas najskuteczniej – dla mnie sprawdził się idealnie. Warto zwrócić uwagę, że dla każdej jego wersji kubeczek menstruacyjny ma dwa rozmiary: A kobiet które nie rodziły siłami natury oraz B dla kobiet po takim porodzie. Oficjalna strona internetowa Intimina jest w języku angielskim, ale zastosowanie przeglądarki Google Chrome umożliwia jego przetłumaczenie na dowolny język.

2. Poczucie komfortu:

Tylko od nas zależy, jak będziemy postrzegać dobrowolne wprowadzanie przedmiotu do pochwy. Mam na myśli nie tylko kubeczki menstruacyjne, ale również masażer personalny czy kulki Kegla. Rewolucje możemy zrobić tylko same i to tylko we własnej głowie. Przejście od osoby skrępowanej aplikacją ciała obcego do własnej pochwy w celu zapewniania sobie ochrony osobistej, do osoby, która kocha swoją kobiecość, chce ją podkreślać i o nią dbać zależy tylko od nas samych.

To co pokochałam w kubeczkach menstruacyjnych Lily Cup to całkowite pozbycie się problemu wysuszania pochwy bez względu na częstotliwość „wymiany” kubeczka w ciągu dnia. Zastosowanie silikonu medycznego w kubeczkach menstuacyjnych Lily Cup powoduje, że nosi się je niezauważalnie. Miękkość i elastyczność tego materiału powoduje, że kubeczki dostosowują się do każdego naszego ruchu zapewniająć cały czas poczucie czystości i zabezpieczenia.

Producent wspomina „do 12 godzin zabezpieczenia bez koniecznosci jego czyszczenia”, czyli wyjmowania. Osobiście przetestowałam do 8 godzin w warunkach ekstremalnych w drugim dniu krwawienia – u mnie najsilniejszym. W ciagu tych 8 godzin miało miejsce przemieszczanie się samochodem, spacer i 4 godzinny pobyt na plaży z pływaniem i stres zwiazany z awarią samochodu. Kubeczek menstruacyjny Lily Cup sprawdził się rewelacyjnie. Po pierwsze na początku zapomniałam że go tego dnia mam w sobie. Póżniej byłam pozbawiona możliwości jego oczyszczenia przez plażę bez toalety, nie wspominając o parkingu samochodowym bez sanitariatu. Kubeczek zdecydowanie nie nawalił, dotarłam do domu bezpiecznie i czyściutka, bez przesuszenia pochwy, które miałoby miejsce w przypadku tamponu

3. Troska o środowisko:

Średnio zużywałam 20 tamponów, 10 podpasek podczas jednego okresu. Teraz jeden kubeczek, czystą wodę i odrobinę mydła. Nie produkuję już stosu śmieci!

Jeśli chodzi o wodę to zastosowanie bidetu lub słuchawki prysznicowej zdecydowanie ułatwia współpracę z kubeczkiem podczas jego czyszczenia w trakcie menstruacji, jednak i tradycyjna umywalka sprawdza się w tym fantastycznie.

 

Ponadto przy rozważaniu podjęcia się stosowania kubeczka menstruacyjnego Intimina warto wziąć pod uwagę poniższe fakty:

  1. Łatwość aplikacji:
    • Kubeczek menstruacyjny Lily Cup przytrzymujesz za boki i zawijasz niższą krawędź kubeczka do środka. Następnie ściskasz tworząc w ten sposób literkę V ze swojego kubeczka dzięki temu lekko wślizguje się do pochwę podczas aplikacji. Alternatywnie możesz ścisnąć jego boki i zwinąć w rulonik. Który również bardzo łatwo się aplikuje. Osobiście preferują pierwszą metodę, ale wybór aplikacji kubeczka menstruacyjnego to kwestia bardzo personalna. Spróbuj obydwa sposoby, aby sprawdzić który odpowiada Ci bardziej.
    • Metoda na kubeczek menstruacyjny Lily Cup Compact to przycisnąć dwa brzegi kubeczka do siebie i swobodne brzegi zawinąć do siebie i mocno je przytrzymać dla swobodnej aplikacji.
  1. Komfort noszenia: żadnych zwisających sznurków czy przesuwających się podpasek. Pełne zabezpieczenie bez poczucia noszenia „czegoś” w środku. Ponadto można oczywiście dodatkowo zabezpieczyć się wygodną wkładką higieniczną, które obecnie mogą stanowić integralną część bielizny ze względu na zrewolucjonizowany rynek środków higienicznych, jeśli chodzi o kolory i kształty.
  2. Medyczny silikon, z którego są zrobione kubeczki menstruacyjne Lily Cup to materiał bardzo miękki w dotyku, hipoalergiczny, niepowodujący podrażnień i pozwalający zachować naturalne nawilżenie pochwy, a także jej florę bakteryjną oraz nie wpływa na jej pH. Nie zawiera lateksu oraz jest wolny od ftalanów czy innych toksyn. Jest bezzapachowy.

Choć myśl o widoku krwi menstruacyjnej na kubeczku menstruacyjnym jest odstraszająca to osobiście zachęcam do oswojenia swoich lęków. Wiele z nas ma głęboko zakorzenione w głowach, że krew menstruacyjna jest czymś negatywnym, wręcz obrzydliwym. Wynikać to może z powtarzanych przez wieki przesądów o nieczystości krwi menstruacyjnej i zapomnianych wierzeniach o jej uzdrowicielskej mocy.

Jako kobiety żyjące w XXI wieku mamy prawo wyboru i to tylko od nas zależy, którym wierzeniom czy, opiniom się poddamy. Ja wybieram swoją wolność i kobiecość, wybieram kubeczki menstruacyjne Intimina.

Lily_Cup_Compact Kubeczek-menstruacyjny
TUTAJ KUPISZ Pierwszy składany kubeczek menstruacyjny Intimina Lily Cup Compact BEZPOŚREDNIO od PRODUCENTA WYSYŁKA GRATIS i 20% taniej do 30.04.2018, kod promocyjny: POR2018
ntimina-Lily Kubeczek-menstruacyjny
TUTAJ KUPISZ Kubeczek menstruacyjny Intimina Lily Cup BEZPOŚREDNIO OD PRODUCENTA WYSYŁKA GRATIS i 20% taniej do 30.04.2018, kod promocyjny: POR2018

 

Kobieca ekipa SEKS-ZABAWKI.pl poleca kubeczki Lily Cup.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *